Back

مقالات
خانه > مقالات

[آرشیو]
bullet چهار الزام اثربخش در صنعت ساختمان
صنعت ساختمان در اقتصاد ایران دارای ویژگی‌هایی است که توجه به هر یک از این ویژگی‌ها می‌تواند زمینه‌ساز شناخت بهتر برای سرمایه‌گذاری و توسعه فعالیت‌ها از یکسو و ارائه راهکار از سوی دیگر باشد. به نظر می‌رسد در حال حاضر صنعت ساختمان فارغ از مسائل کلان اقتصادی، در سطح خرد متاثر از چند مساله است که هریک از این مسائل خود به تنهایی زمینه‌ساز وضعیت فعلی و رکود حاکم بر آن است. نکته قابل توجه آن است که کسب نقاط قوت الگوهای خارجی برای توسعه این صنعت می‌تواند زمینه‌ساز رشد بیش از پیش و سودآوری این صنعت باشد.
تاریخ: ۱۳۹۴/۱۲/۰۵       (تعداد بازدید : 3229)
bullet چرا بورس؟
از آنجا که رشد و توسعه اقتصادی نیازمند ایجاد سرمایه‌گذاری‌های کلان است و این سرمایه‌گذاری‌ها هیچ‌گاه نمی‌توانند براساس بازار منابع کوتاه‌مدت (بازارپول) تامین مالی شوند، ایجاد یک بازار سرمایه قوی و کارآمد زیرساخت اساسی تامین مالی بلندمدت طرح‌های اساسی هر کشور را تشکیل می‌دهد. بازار سرمایه مکانیزمی را فراهم می‌آورد تا براساس آن امکان تجهیز پس‌انداز‌های اندک به سرمایه‌گذاری‌های کلان اقتصادی فراهم شود که این اقدام براساس تخصیص بهینه منابع امکان‌پذیر می‌شود. در بازار سرمایه تخصیص منابع ، زمانی بهینه است که بیشترین حجم منابع متوجه سودآورترین فعالیت‌ها شده و در نتیجه بهترین و توجیه‌پذیرترین فعالیت‌های اقتصادی با امکان بیشترین حجم مالی روبه‌رو خواهند شد. در ایران رکن اصلی بازار سرمایه، بورس اوراق بهادار بوده که نقش محوری بازار سرمایه را برعهده دارد.
تاریخ: ۱۳۹۳/۱۲/۱۳       (تعداد بازدید : 6601)
bullet ساخت پنجره غبارگیر با قابلیت جلوگیری از ورود گرد و غبار در کشور
مبتکر ایرانی موفق به ساخت پنجره غبارگیر چند منظوره جهت جلوگیری از ورود گرد و غبار به محیط داخل شد.
تاریخ: ۱۳۹۲/۱۰/۲۲       (تعداد بازدید : 8976)
bullet تولید آسفالت پلیمری بادوام توسط محققان کشور
علاوه بر آسفالت پلیمری نوع دیگری از آسفالت با نام آسفالت الیافی که برای بار دوم در ایران اجرا می‌شود، در این دانشگاه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
تاریخ: ۱۳۹۲/۱۰/۲۲       (تعداد بازدید : 10548)
bullet ساخت شیشه‌های بازتاب‌دهنده پرتو گرمایی در کشور
شیشه‌های بازتاب دهنده تابش گرمایی به کمک فناوری نانو به همت دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته نانو مواد پژوهشگاه مواد و انرژی طراحی و ساخته شد.
تاریخ: ۱۳۹۲/۱۰/۲۲       (تعداد بازدید : 7468)

تلفن : 79- 22226100،22224603،26403277  9821+   فاکس : 26413378  9821+    آدرس : تهران، بلوار میرداماد، خیابان شاه نظری، کوچه ششم، پلاک 24

سه‌شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به توسعه آینده پارس می باشد